Standard.al

Video/ Marshimi opozitës, “zbulohet” ku do të protestojnë sot shqiptarët

0

Protestues nga rrethet kanë nisur të grumbullohen para kryeministrisë për protestën e pestë kombëtare të thirrur sot nga opozita.

Ndërkohë Kryeministria është e rrethuar me gardh metalik dhe ka një numër të madh policësh.

Në protestë janë edhe banorët e Unazës së Re. Protesta e sotme erdhi si vendim në mbylljet të protestës së 11 majit, të shtunën që përfundoi me ndalimin e sekretarit organizativ të PD Sahit Dollapi.

Zbulohet Itinerari i marshimit të protestës së thirrur nga opozita.

Nisja do bëhet nga Sheshi Skënderbej, tek Kryeministria.

Më pas marshimi do shkojë tek Drejtoria e Përgjithshme e Policisë e Parlament.

Pas tyre, e ka radhën Ministria e Brendshme dhe Drejtoria e Policisë Tiranë.

Simbolika e këtij marshimi proteste janë institucionet e kapura nga krimi- Parlamenti dhe Qeveria, si dhe institucionet që janë vegla të dhunës barbare policore mbi qytetarët dhe liritë e të drejta e tyre.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.