Standard.al

Dy pyetjet e munguara sot ndaj Edi Ramës

0

Ashtu si dhe kishte paralajmeruar, sot kryeministri Edi Rama dha nje konference shtypi per gazetaret, e cila per hir te se vertetes ishte me teper nje monolog ku kryeministri fliste dhe gazetaret e degjonin, ne lidhje pikerisht me protesten e madhe te organizuar nga opozita dhe te realizuar ng pjesmarrja e shqiptareve. Deri ketu jemi ok, pasi me keto lloj “konferencash shtypi” jemi mesuar dhe nuk perben ndonje lajm, prandaj te shohim dhe analizojme pak ate cka u fol nga kryeministri dhe pyetjet qe te conin ne pergjigje perseritese, ku sigurisht Rama nuk kishte asnje faj, qe policia dhe pse helmoi gjith Tiranen perseri eshte policia qe duam, qe opozita e ka kot se kryeministri nuk iken e te tjera si keto. E pra kryeministri yne sot e nisi fjalimin e tij duke vene nje paralele me 21 janarin, proteste kjo e organizuar nga opozita e atehershme e udhehequr nga vete Edi Rama. E paralelizoi duke thene te verteta te cilat vetem kryeministri dhe te aferm te tij duan qe te besojne, se atehere nuk kishte dhune nga opozita, gje e cila eshte e vertetuar me ze e figure se cfar dhune u perdor nga opozita e asaj kohe, por kjo i perket asaj kohe dhe ne te gjitha keto i dime, por thjesht ne i heqim nje parale asaj kohe dhe tani pikerisht ne lidhje me deklaratat e nderkombetareve. E pikerisht sot Kryeministri ju referua deklarates se kreut te OSBE Bochart si nje deklarate e drejjte e duhur dhe pse pati polemika, dhe pyetja qe do te doje te ishte bere ne ate salle ishte se ish ambasadori i SHBA z. Arvizu ne ate kohe veprimet e kryeministrit te asaj kohe i quajti te drejta dhe z. Sali Berisha e quajti burre shteti, nderkohe qe ju perdorni si alibi pikerisht ate 21 janar dhe pyetja tjeter meqe dhe ju folet kaq shume dhe e perdoret kaq shume ate 21 janar , ka te beje pikerisht me kete. Pse ju z. kryeminister zgjodhet pikerisht gardistin e grupit te zjarrit te 21 janarit te cilin e keni perdorur dhe po e perdorni kaq shum edhe sot, e vendoset te kandidonte per bashkine Mat nen siglen e partise socialiste , te udhehequr pikerisht nga ju????

Do te doja shume te kisha pergjigjen tuaj dhe pse e dime qe pergigje nuk ka. Pergjigja sot eshte se protesta madheshtore dje tregoi se me batuta nuk mund te udheheqesh dhe pse tani ju njohim mire dhe populli qe ju besoi, sot nuk ju do me..

A.K

Standard.al

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.