Standard.al

Shpërthen ish-deputeti: Të shpëtojmë Kombin Shqiptar nga jashtqitja e fundit e Enver Hoxhës. Edinovici do të zhduket,

0

Banorët e Unazës së Re vijojnë me protestën e radhës, pasi kundërshtojnë projektin e ri, Ii cili prek dhe dëmton banesat e tyre.

Me thirrjet “Rama ik”, ata kërkojnë anulimin përfundimtar të projektit, i cili sipas tyre, është abuziv dhe korruptiv. Ndërsa në mbështetje të banorëve, ishte edhe

Ish- deputeti demokrat, Klevis Balliu, i cili bëri thirrje qytetarëve që të bashkohen në protestën e neserme të opozitës për të rrëzuar qeverinë e Edi Ramës.

Sot ne kemi përballë një organizatë kriminale. Është ai përgjegjësi për kanabizimin e vendit, projektuesi i projektit të Unazës së Re. Ti do të përfundosh te gropa e lotit të korrupsionit.Unë iu ftoj që nesër të gjithë bashkë, të jeni si një familje e madhe që kërkon të mbrojë kombin e saj, Nesër më 11 maj të jemi përballë Kryeministrisë për të shpëtuar kombin shqiptar nga jashtqitja e fundit e Enver Hoxhës. Edinovici do të zhduket, bashkë me pinjollët e tij”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.