Standard.al

“Ky pushtet po na merr frymën”, denoncon fermeri nga Shkodra: Po na kalben prodhimet…

0

Mungesa e kanaleve kulluese në qytetin e Shkodrës bënë që prodhimet e fermerëve të shkojnë drejtë kalbjes.

Denoncimi është bërë në llogarinë personale të ish-kryeministrit Sali Berisha.

Ndërkohë që përposë mungesës së tregut dhe konkurencës, tashmë fermerët duhet të përballen dhe me mugesën e përgjegjësisë nga ana e instancave përkatëse.

Denoncimi ka ardhur nga një fermerë i fshatit Barbullush, i cili shprehet se të mbjellat e tij tashmë janë shkatërruar.

Postimi i plotë:

zoti sali berisha ju lutem anonim postoje kte foto qe ky pushtet po na merr frymen te gjith shqiptareve jam fermer shikoje misri fshati barbullush shkoder nga kanalet kulluese…

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.