Standard.al

Dhuna ndaj banorëve të Unazës/ Ish-deputeti deklaratë ‘bomb’ zbardh telefonatën e Ramës: Ja çfarë urdhëroi…

0

Ish-deputeti i Partisë demokratike, Klevis balliu, i ftuar në ‘Të Pa Ekspozuarit’, ka deklaruar se ditën e hënë përplasja mes policisë dhe qytetarëve tek Unaza e re, është provokuar me urdhër të Ramës.

Ai tha se atë ditë ka patur dy telefonata mes kryeministrit Edi Rama dhe nëndrejtorit të Policisë rrebani Jaupi, ku kreu i qeverisë ka urdhëruar që policia të terrorizojë banorët dhe opozitën.

‘Le të kontrollohen tabultatet e Edi Ramës. Ditën e përplasjes ka pasur dy telefonata me Rebani Jaupin. Atë ditë është dhënë urdhër politik për të trembur banorët e Unazës dhe opozitën’, deklaroi Balliu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.