Standard.al

Protesta e Vetëvendosjes në Tiranë/ Arrestohen dy persona…

0

Lëvizja Vetëvendosja ka organizuar një protestë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” kundër ardhjes së Presidentit serb, Alekandër Vuçiç në Tiranë. Protestuesit kanë tentuar të thyejnë kordonin e policisë dhe ka shkruar deri në përplasje fizike. Policia iu ka bërë me dije protestuesve të Lëvizjes Vetëvendosja se tubimi i tyre është i paligjshëm. Ndaj tyre madje është ushtruar edhe dhunë, Po kështu, dy prej protestuesve janë arrestuar nga policia.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.