Standard.al

Kryeministri qëllohet me vezë, një 25-vjeçare…

0

Kryeministri i Australisë Scott Morrison u qëllua me vezë gjatë një takimi me delegatë në Albury.

Autorja e sulmit është një 25-vjeçare, e cila në tentativë për të ikur, rrëzoi edhe një grua të moshuar. E reja u arrestua më pas nga policia. Sulmi ishte i befasishëm dhe nuk pritej prej askujt që ishte i pranishëm në sallë, shkrujnë mediat e huaja.

Kreu i qeverisë australiane Scott Morrison përmes një postimi në “Twitter” tha se sulmi ishte një “akt frikacakësh”.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.