Standard.al

‘Vuajmë humbjen e njërës prej nesh’, NATO mesazh për Zarife Hasanaj: Ndiejmë keqardhje

0

Faqja zyrtare e NATO-s në “Instagram” ka kujtuar rënien në krye të detyrës të ushtarakes Zarife Hasanaj.

Në faqen e organizatës ndërkombëtare ushtarake thuhet se rënia e saj sjell keqardhje në mesin e të gjithëve, ndërsa ka ngushëlluar familjen për ndarjen e saj nga jeta.

Njoftimi i NATO-s në “Instagram”:

Me keqardhje te thelle vuajme humbjen e njeres prej nesh, OR-5 Zarife Hasanaj. Jemi te gjithe thellesisht te prekur nga humbja e Hasanaj dhe ne keto kohe te veshtira i shprehim ngushellimet tona familjes, miqve, kolegeve dhe te gjithe te afermve te saj.

Ne qendrojme ne solidaritet me aleatet shqiptare dhe miqte tane ndersa vuajme humbjen dhe plagosjen e kolegeve tane te nato enhanced forëard presence battle group.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.