Standard.al

Ndeshje për manual futbolli/ E pamundura ndodhi! Liverpol eleminon Barcelonen me fitoren 4-0

0

 

Një Liverpool i çmendur sfumon “jashtëtokësorin” Lionel Messi dhe Barcelonen e prek finalen e Champions League.  Ajo që ndodhi në “Anfield Road” është tërësisht e vërtetë .

Anglezët kanë përmbysur gjithçka në takimin e dytë, duke kryer Remutadan e famshme ndaj një Barcelone inekzistene në fushë. Që do ishte një takim i vështirë për Katalanasit u pa që në minutat e para, me Liverpool që realizoi pas 420 sekondash lojë.

Aksioni brilant i “The Reds” nxori të vetëm përballë Ter Stegen, Henderson, por anglezi u ndal nga gjermani. Gjithsesi, e njëjta gjë nuk ndodhi me Origi, që tundi rrjetën dhe shpërtheu fishekzjarret në “Anfield Road”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.