Standard.al

Shpërthimi i zjarrit në avion, rritet numri i të plagosurve, humbin jetën 13 persona

0

Pasagjerë në panik nxituan të evakuonin një aeroplan të përfshirë nga flakët në aeroportin e Moskës. 13 persona mësohet të kenë vdekur dhe gjashtë të tjerë janë plagosur.

Filmimet e ndarë në Twitter, tregojnë re dhe tym të dendur duke dalë ngë avioni, ndërsa dhjetëra ambulanca janë  shpërndarë gjerësisht në zonë. Të gjithë 78 pasagjerët janë evakuar nga avioni dhe 10 persona të tjerë raportohet të jenë plagosur.

Avioni shpalli emergjencë pak pas ngritjes nga aeroporti i Sheremetyevo dhe bëri një ulje emergjente në aeroport pas 27 minutave në ajër.

Ende nuk dihen shkaqet e incidentit, ndërsa një hetim është hapur menjeherë më pas.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.