Standard.al

Nis “Mosbindja civile në gjithë Shqipërinë”/ Të shporret qeveria e krimit, triumfi i vlerave evropiane

0

Rama ik, Rama, ik’’, me këto thirrje ka nisur edhe për ditën e sotme protesta dhe aksioni opozitar në çdo qark të Shqipërisë.

Kreu i opozitës Lulzim Basha, ndodhet sot në qarkun e Elbasanit, ku sëbashku me mijëra qytetare shqiptarë po protestojnë në Bradashesh, ku do të bllokohen rrugët për dy orë.

Ndërkohë që vetë Basha përmes një statusi në Facebook shkruan se bëtaja që ka nisur është pa kthim, deri në rikthimin e demokracisë në Shqipëri.

Statusi:

Beteja që ka nisur është pa kthim. Historia do tregojë se kjo betejë do të përfundojë me shporrjen e qeverisë së krimit dhe triumfin e vlerave europiane. E ardhmja e shqiptarëve është Europa! #ShqiperiaSiEuropa

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.