Standard.al

Gafa e Çuçit bën xhiron e rrjetit! Foto/ “Pi gjithë ditën vaj palme s’të bën dëm”

0

Ministri i Bujqësisë, Bledi Çuçi, përgjegjës për sigurinë ushqimore dhe produktet që konsumojnë qytetarët deklaron se vaji i palmës nuk është një produkt i dëmshëm, dhe s’duhet të cilësohet si cianur.

Në studion e Top Talk, Çuçi tha:

“Përdorimi i vajit të palmës nuk është i paligjshëm. Mund të bësh analizën e bulmetit dhe nëse të del me 30% me vaj palme dhe kur nuk është shënuar, atëherë këtu kemi të bëjmë me shkelje. Atëherë do më kritikosh se përse nuk e kam bërë punën unë si ministër. Po luani me shëndetin e njerëzve. Ore pi gjithë ditën, nuk të bën keq .Vaj palmës nuk është cianur. Vaji i palmës përdoret në Europë dhe nuk të bën keq. Po të hash gjalpë nga lopët zvicerane, vdes se është yndyrë e rëndë”.

Deklarata e ministrit Çuçi po bëhet hit në rrjete…

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.