Standard.al

FOTOLAJM/ Presidenti “merr frenat” e aeroplanmbajtëses amerikane: Angazhimi i SHBA, kyç për Rajonin

0

Presidenti i vendit Ilir Meta vizitoi sot aeroplanmbajtësen amerikane ne detin Adriatik. Ne kete vizite ku Meta kishte veshur unfiromen ushatrake perkatese te aviatoreve, Presidenti theksoi rendesie e stabilitetit te Rajonit. “Angazhimi i SHBA, kyç për sigurinë dhe prosperitetin e rajonit tonë”, shkruante Presidenti.

Statusi i plote i Presidentit

Ishte kënaqësi e veçantë të vizitoja sot aeroplanmbajtësen amerikane🇺🇸“Abraham Lincoln” në detin Adriatik me rastin e 10-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë🇦🇱 në #NATO. Marrëdhëniet tona të forta janë një garanci per stabilitetin e rajonit tonë. Kënaqësi të takoja drejtues të cilët 20 vjet më parë kishin fluturuar në aksionin e NATO-s që i dha fund genocidit në Kosovë🇽🇰 dhe Ballkan. Angazhimi i SHBA🇺🇸, kyç për sigurinë dhe prosperitetin e rajonit tonë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.