Standard.al

“Nervozohen gazetarët e Ramës”, Video/ Në vetëm 12 minuta Tahiri injoron hapur

0

Ish-ministrja dhe kryesuesja për 7 vite e negociatave me Serbinë, Edita Tahiri ka injoruar keq mbrëmjen e djeshme gazetarët e Ramës, Alban Dudushi dhe Alfred Peza, të cilët ishin të ftuar në emisionin ‘Open’.

Kjo e fundit tha se ideja për ndarjen e Kosovës lindi në Tetor të vitit 2016, kur Rama vizitoi Beogradin dhe mori përsipër që planin e Vuçiçit ta përçonte në Kosovë.

Tahiri shtoi se është e lumtur që në Samitin e sotëm të Berlinit, mori fund kjo ide ‘ogurzezë’.

Lojtës Videosh

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.