Standard.al

“Nuk hyjmë në zgjedhje pa qeveri tranzitore”/Aleatët e PD-së thirrje presidentit…

0

Aleatët e PD-së, formuar nga partitë e vogla opozitare kanë dalë në një deklaratë për mediat në lidhje me krizën politike në vend, duke propozuar thirrje për tryezë nga presidenti Meta.

Krerët e PR-së, LZHK-së, PDK-së, PAA-së dhe PBDNJ-së janë mbledhur ditën e sotme në një takim ku është diskutuar në lidhje me zgjidhjen e mundshme.

Gjatë kësaj konference, partitë e ‘Qendrës së djathtë’ janë shprehur se nuk do të lejojnë zhvillimin e zgjedhjeve farsë.

Ata kanë kërkuar që të thirret një tryezë nga presidenti i Republikës në lidhje me zgjidhjen e kësaj krize.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.