Standard.al

“Tronditet” marka e njohur e modës, modeli vdes papritur duke sfiluar (video)

0

Ende po hetohet për zbardhjen e shkaqeve që dërguan vdekjen e papritur të modelit.

Një model brazilian ka ndërruar jetë ditën e sotme, teksa sfilonte në pasarelë në Sao Paolo.

Bëhet fjalë për modelin Tales Soare, i cili ishte duke parakaluar në pistë kur u rrëzua.

Ekipi mjekësor nxitoi për t’i dhënë ndihmën e shpejtë 26-vjeçarit, të cilën e transportuan në spital ku edhe u shpall i vdekur.

Daily Folha de S. Paulo raporton se modeli u pengua në lidhëset e këpucëve dhe u rrëzua, ndërsa të pranishmit menduan se kjo ishte pjesë e shfaqjes.

Organizatorët e Javës së Modës deklarojnë se ende nuk dihet shkaku i vdekjes, ndësa marka e modës Ocksa tha se ekipi i tij është “tronditur” nga kjo ngjarje.

12806436-6968053-image-a-74_1556430853605.jpg

58758455_452271168870987_6960019680266289152_n.jpg

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.