Standard.al

“Do ta groposim Ramën me çdo mjet”, ish-deputeti PD-së paralajmëron skenar të paprecedent…

0

Ish deputeti i PD, Aldo Bumçi ka reaguar me tone të ashpra ndaj kryeminsitrit Rama. Bumçi shprehet i vendosur se regjimit të kryeministrit i ka ardhur fundi.

Ndërkohë ish-deputeti theksoi vendosmërinë e opozitës për rrëzimin e Kryeministrit, teksa i përgjigjet me të njëjtën gjuhë deklaratave të maxhorancës për burgosjen e atyre që mund të cënojnë procesin zgjedhor. Bumçi paralajmëron skenar të papreçedentë nëse maxhoranca në 30 Qershor do të mbajë zgjedhjet pa opozitën.

Sipas Aldo Bumçit, kush qëndron në sistemin e Edi Ramës, i shërben atij në këto momente të shenjave të fundit të regjimit të tij. Komenetet ish-deputeti i PD i bëri në studion e emisionit “Politika Online” në Gazeta Shqiptare dhe Balkan Web.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.