Standard.al

Opozita e re zgërdhihet ndërsa Rama ‘sulmon’ Bashën, Berishën e Kryemadhin!

0

Me fjalimet e tij alla Fidel kastro në kuvend Edi Rama nuk ka korrur sukses vetëm në radhët e deputetëve të PS, por edhe mes atyre të opozitës së re.

Ndërsa Rama tallej me filxhanin e Monikës, me Lulin me xhepat plot, me Patozin që e ka futur në lojë Saliu, me shqetësimet e Fatmir Mediut për mbijetesën e partive fantazmë, shkulma të mëdha gazi kanë shpërthyer mes përfaqësuesve të Rilindjes.

Por e çuditshme është se si kamera e ERTV ka fiksuar duke u zgërdhirë me pathos edhe pjesëtarët e opozitës së re të cilët janë betuar në kuvend për të luftuar me këtë qeveri.

Image

Ndërsa njëri nga deputetët ishte gati të shkrihej gazit si karamele, humori i Ramës ishte aq i hollë sa me gjithë përmbajtjen nuk e la pa qeshur as vetë heroikun Myslim Murrizi.

E vetmja që ka ruajtur seriozitetin qe Rudina Hajdari e cila u ngrit të replikonte me me Ramën duke deklaruar se zgjedhjet e 2017 ishin të rregullta dhe parlamenti dhe qeveria legjitimë. /Lapsi.al

Image

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.