Standard.al

Zjarr masiv në Patos, era favorizon flakët/ Rrezikohen dhjetëra rrënjë me ullinj

0

Qindra rrënjë ullinj janë të rrezikuara, pas shpërthimit të zjarrit. Ullinjtë ndodhen pranë vendit ku ra zjarri, ndërsa era favorizon flakët dhe terreni i vështirë e shton edhe më tej rrezikun.

Zjarri ka rënë pasditen e sotme në vendin e quajtur Ofiçina e vjetër, në Patos.

Ndërsa, në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë, të cilët po hetojnë për shjkaun e rënies së zjarrit. Ende nuk bëhet me dije nëse zjarri ishte aksidental  apo i qëllimshëm.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.