Standard.al

Rudina Hajdari tregon se për cilin do votojë në 30 Qershor

0

Deputetja Rudina Hajdari deklaroi se do të votojë në zgjedhjet e 30 qershorit, ndërsa vota e saj do të shkojë për një kandidat të djathtë. Kryetarja e grupit demokrat në Kuvendin e Shqipërisë, Rudina Hajdari në studion e RTSH përballë gazetarit Lutfi Dervishi tha se ka folur hapur me krijuesit, por nuk ka pasur asnjë lloj roli në krijimin e kësaj partie.

“Lajmet dolën se unë isha shprehur hapur, isha pro mos bojkotimit të zgjedhjeve. Isha pro dhe të formimit të një forumi politik që do përfaqësonin demokratët. PD dhe partitë e tjera kanë zgjedhur një mëyrë anti-kushtetuese dhe jo të përshtatshme të një vendi që kërkon të futetBE”, tha Rudina Hajdari.

Sipas saj prioriteti kryesor do jetë grupi parlamentar demokrat. “Cdo gjë tjetër e shikoj pak të vështirë nuk dua që gjerat të ndodhin shpejt, duhet të jemi të matur. Nuk kam pasur asnjë rol në këtë parti politike”, theksoi më tej zonja Hajdari, e cila tregoi se ka patur ftesë nga zoti Patozi

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.