Standard.al

“Për të martuar e martove”, banorët e Unazës së Re mesazh nënës së Veliajt: Nuk do e falim

0

Vazhdon edhe sot protesta e banorëve të Unazës së Re, kundër projektit të bashkisë që prek banesat e tyre.

Një prej banorëve, teksa foli përpara protestuesve të tjerë, u  shpreh se ata nuk janë në rrugë për partitë, por për shtëpitë e tyre.

“Kemi dalur të mbrojmë shtëpitë, jo partitë. Kemi dalë vetëm për fëmijët dhe shtëpitë tona. Nuk është turp të japësh jetën për familjen. Me gjakun e këtyre nuk mund të merrni ju pasuri. Kush do ju lejojë? Pikën e fundit të gjakut do japim”, tha qytetari.

 Ai ka edhe një mesazh për nënën e Erion Veliajt: “Për të martuar e martove. Tani thuaj të mos na bjerë në qafë sepse nuk do e falim”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.