Standard.al

Murrizi ironizon Patozin: Nga 93 parti u bënë 94, një parti më shumë në Shqipëri…

0

Deputeti i opozitës së re,  Myslym Murrizi, ka ironizuar partinë e re, Bindja Demokratike,  që pritet të formohet nga Astrit Patozi. Murrizi duket se nuk e ka pritur me ndonjë entuziazëm këtë parti, edhe pse duket se kanë interesa të ngjashme, duke e konsideruar thjesht një parti më shumë në Shqipëri.

Nga Grupi Parlamentar i krijuar në Kuvend me 7 deputetë ku kryetare është Rudina Hajdari  nuk janë pjesë e kësaj lëvizje të re politike. Nuk përbën asnjë problem krijimi i një partie nga Astrit Patozi. Ku qëndron problemi kur kemi 93 parti dhe na u bënë 94. Krijimin e  partisë e shoh shumë normale.”, tha Murrizi në studion e “360 Gradë”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.