Standard.al

Murataj u vra nga policia apo nga vetë grabitësit? Prençi: Provat që unë kam…

0

Admir Murataj u vra nga policia apo nga vetë grabitësit? Kjo pyetje vazhdon të mbetet pa një përgjigje zyrtare deri në momentin që nuk ka dalë ekspertiza mjeko-ligjore.

Por Shemsi Prençi, një ish-zyrtar i policisë jep versionin e tij për ngjarjen e 9 Prillit që ndodhi në Rinas.

Unë personalisht nuk besoj që e ka ekzekutuar policia. Plaga është shumë e madhe. Ne kemi thënë që, grupi i grabitësve kishte fishekë blindëshpues. Plaga që ndodhet në pjesën e djathtë të kokës është plagë shkatërruese. Policia disponon armë që dimë ne, pistoleta dhe kallashnikov. Policia një gjë e di shumë mirë që nuk lejohet të mbajë fishekë blindëshpuese. Gjurma sipas meje mund të jetë me një plumb më të madh nga armët që përdor policia”, tha Prençi në studion e Opinion.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.