Standard.al

Çfarë i mungon Shqipërisë dhe çfarë kemi në tepsi? Goxhaj: Koha po thërret për një forcë politike antiestablishment

0

Nga Altin Goxhaj:

CFARE I MUNGON SHQIPERISE DHE PSE KOHA E THERRET NJE FORCE POLITIKE ANTIESTABLISHMENT (sipas eres qe fryn nga SHBA drejt Europes)!

Cfare kemi ne tepsi:
Te gjitha partite e vjetra dhe te reja, ato ne embrion apo ato qe e kane ne mendje, i meshojne perralles dhe genjeshtres me te madhe ne Europe: Integrimit Europian te Shqiperise pa breke ne b..! Si te merresh me katin e peste kur ende s’ke ndertu katin e dyte..
Te gjitha programet jane centriste deri ne esktremin e majte dhe nuk gjen kurkund nuanca programore te djathta!
Po ashtu te gjithe duan zbatimit te Reformes Soros ne Drejtesi dhe askush nuk guxo te kerkoje rrezimin e saj!
Dhe askush nuk guxo te flase per Soros.. sps jane te gjithe ne ate tepsi!!!

Per cfare ka nevoje Shqiperia:
Ndaj i vetmi ilac i ketij vendi eshte nje force e re politike:
– E DJATHTE (e qarte per modelin ekonomik),
– KONSERVATORE (ne ideologji, filozofi dhe moral),
– PATRIOTIKE dhe SOVRANISTE (me ide te qarta mbi fuqizimin e identitetit kombetar jo e banalizuar dhe e folklorizuar me kryqezim gishtat si “shqiponje”, dhe me nje model te qarte ekonomik proteksionist per prodhimin dhe ekonomine vendase jo duke u var nga vargonjte doganor te BE),
– ANTIESTABLISHMENT (kunder sistemit aktual politik, kushtetues, zgjedhor, ekonomik dhe social te sunduar nga nje Oligarki e ndertuar sipas Axhendes Soros per Rrenimin, Falimentimin dhe Shpopullimin e Shqiperise)
– EUROSKEPTIKE (qe nuk beson te endja ne shkretetire drejt BE qe si dikur komunizimi ne kohen e socializmit, njesoj si vija e horizontit, sa me shume i “afrohemi” aq me shume “largohet” per shkak te rrenimit dhe falimentimit ekonomik, social dhe kulturor dhe mbi te gjitha shpopullimit total)
– PROAMERIKANE (jo ne perralla demagogjike por ne nje model te qarte ekonomik, doganor dhe fiskal te trajtimit te SHBA sipas standardit te “Kombit me te favorizuar” dhe ne rehabilitim te plote te maredhenies me SHBA ku shqiptaret t’a meritojne mbeshtetjen e pakursyer te SHBA duke mos lejuar me nje here e pergjithmone zhgenjimin e deritashem)
– ANTISOROS (ku objektivi per nxjerrjen jashte ligjit dhe debimin nga Shqiperia te Mafies Soros te realizohet me sukses si e vetmja rruge per te shpetuar Shqiperine nga e Keqja me e madhe qe nga koha kur serbet krijuan Partine Komuniste me qellimin rrenimin, falimentimin dhe shpopullimin e Shqiperise, Axhende qe po realizon Soros qe diten qe shkeli ne Shqiperi ne 1992).

Ky ne fakt eshte edhe Programi i Koalicionit Qytetar @Per Shqiperine!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.