Standard.al

Aida Shtino rikthehet në politikë, ja kujt partie i bashkohet…

0

Aida Shtino e cila u bë e njohur me emisionin “Njerëz të Humbur” dhe prej vitesh e shkëputur nga ekrani është rikthyer sërish në poltikë, por këtë herë ka ndryshuar parti.

Në vitin 2013-të  Shtino, kandidoi për deputete në Qarkun e Lezhës në siglën e PDIU ,ndësa sot ish moderatorja i është bashkuar Partisë Republikane të drejtuar nga Fatmir Mediu .

Shtino ka qenë në krah të Mediut në marrëveshjen e nënshkruar sot mes Partisë Demokratike dhe Partisë Republikane për paktin me 10 pika të opozitës së bashkuar.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.