Standard.al

Moti, si pritet të nisë kjo javë e prillit….

0

Fillimi i javës, dt 22 prill 2019, moti do të jetë me vranësira mesatare deri tëdendura dhe reshje  me intesitet të ulët në të gjithë vendin. Era do të  jetë  me drejtim  Jugperëndim  (SW) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me larësi vale 1,5–2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   6/18°C
Zonat e  ulëta   10/23°CZonat  bregdetare 11/23°C

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.