Standard.al

Larje hesapesh/ Shqiptarët theren me thika në parkingun e supermarketit

0

Një larje hesapesh me thika është regjistruar në fundjavë midis katër shqiptarëve në parkigun e një supermarketi në zonën e Capitinit në Perugia.

Dy personat e përfshirë në ngjarje janë dy vëllezër të cilët kanë filluar të godasin me shkop bejsbolli makinën e dy shqiptarëve të tjerë.

Skena ndodhi para një ‘Fast Foodi’, ku dy vëllezërit pasi kanë thyer xhamat e makinës kanë nxjerrë me forcë dy personat e tjerë në makinë.

Më pas dy grupet janë përplasur me njëri-tjetrin, duke lënë u plagosur dhe të larë në gjak.

Në vendngjarje pak minuta më pas kanë mbërritur autoritetet lokale, të cilët për të ndaluar sherrin kanë shtënë në ajër, ndërsa kanë arrestuar tre persona.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.