Standard.al

I dashuri i Eni Koçit emërohet në krye të një institucioni të rëndësishëm

0

Partneri i këngëtares së njohur Eni Koçi, është emëruar udhëheqës i shoqatës APIK.

Të gjithë e njohim Genc Prelvukajn si një këngëtar të talentuar, mirëpo ditën e sotme është shënuar një kthesë në karrierën e tij.

Kjo e fundit për të gjithë ata që nuk e dinë, është një shoqatë që merret me mbrojtjen e të drejtave të autorit dhe pronësisë intelektuale në Kosovë.

Kompozitori Florent Boshnjaku në rrjetin social Facebook ka shpërndarë me të gjithë lajmin në fjalë, duke shkruar: “Sot me vendim unanim nga bordi i shoqatës APIK është zgjedhur udhëheqësi i ri i shoqatës, Z.Genc Prelvukaj. I urojmë shumë suksese në vazhdimin e rrugës për mbrojtjen e drejtës së autorit në vendin tonë!” Rikujtojmë se Genci më parë ka punuar edhe në Ministrinë e Kulturës.

Lidhur me pozicionin e tij të ri, ka reaguar edhe Eni, e cila në një postim në Insta Story shkruan se është krenare për të.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.