Standard.al

Tension dhe përplasje/ Sherr me grushta në protestën e Astirit

0

Protesta e banorëve te Astirit është shoqëruar me incidente të rënda pasi disa persona janë përleshur midis tyre për arsye të cilat ende nuk janë bërë të ditur konkretisht.

Megjithatë mendohet se përplasjet kanë ndodhur midis banorëve të Astirit dhe një shoferi të rrevoltuar nga bllokimi i rrugës. Në video shihen disa persona që përleshen me njëri-tjetrin dhe qëllojnë me grushta.

Nga pamjet duket që në afërsi të zonës ku zhvillohet protesta dhe ku ka ndodhur incidenti nuk ka prezencë të forcave të policisë. (Momentet e përleshjes nga minuta e 40)

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.