Standard.al

E premte, temperaturat vijojnë të rriten, ja si do jetë moti…

0

E premte, dt 19 prill 2019 moti do të jetë me alternime kthjellimesh në ultësirën Perëndimore dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore . Era do të  jetë  me drejtim Verilindje- Veriperëndim  (NE) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me larësi vale 0,5 –1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  4/19°C
Zonat e  ulëta   8/25°C
Zonat  bregdetare 10/23°C

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.