Standard.al

Shpërthim i fuqishëm, në derë të…

0

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur  pas mesnate. Mësohet se një sasi e konsiderueshme tritoli është vënë në derën e një mobilerie në Fushë-Krujë.

Nga shpërthimi ka pasur dëme të konsiderueshme materiale, por fatmirësisht nuk ka të lënduar. Sipas raportimeve të bëra eksplozivi ishte vendosur tek dera kryesore e mobilerisë.

Në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë dhe shefi i krimeve të cilët po punojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe identifikimin e autorëve.

Akoma nuk dihet pronari i mobilerisë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.