Standard.al

Ndodh edhe kjo!!!! 11 ditë pas ngjarjes, Krimet e Rënda pyesin bankat: Sa para ju grabitën në Rinas?

0

Prokuroria e Krimeve të Rënda i ka dërguar kërkesë tre bankave të cilat u grabitën në Rinas për të mësuar se sa ka qenë shuma e marrë nga autorët.

Kërkesa u ka shkuar edhe kompanive të transportit, të cilat shoqëruan drejt Rinasit shumën e konsiderueshme të parave. Policia ka referuar se është grabitur një shumë prej 7 milionë eurosh, po derimë tani nuk ka asgjë zyrtare.

Nga ana tjetër derimë tani bëhet me dije se Prokuroria ka sekuestruar 10 gëzhoja dhe kallashnikovin më të cilin Admir Murataj ka qëlluar në drejtim të Policisë në përplasjen e 9 Prillit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.