Standard.al

Lëvizte në Tiranë me kallashnikov, kapet 21-vjeçari…

0

Një 21-vjeçar është arrestuar për armëmbajtje pa leje pas informacioneve të marra nga qytetarët.

Në prangat e policisë ka rënë 21-vjeçari me iniciale A.C., për të cilin policia kishte marrë informacione nga qytetarët se lëvizte në kryeqytet me armë zjarri.

Gjatë kontrollit të ushtruar, të riut i është gjetur në çantë një armë zjarri automatike, dy krehëra dhe një sasi fishekësh, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Njoftimi i plotë:

Tiranë

Bashkëpunimi komunitet-polici vë në pranga 21-vjeçarin për armëmbajtje pa leje.

Sekuestrohet një armë zjarri kallashnikov dhe municion luftarak.

Shërbimet e policisë të komisariatit nr.4, arrestuan në flagrancë shtetasin:
A. C., 21 vjeç, banues në Tiranë.

Për shtetasin e lartpërmendur policia ka marr informacione nga qytetarët se lëvizte në kryeqytet me armë zjarri. Nga shërbimet e policisë të komisariatit nr.4 është organizuar punën për kapjen e tij.

Ky shtetas është konstatuar në rrugën “Fadil Deliu” dhe gjatë kontrollit të ushtruar i është gjetur në çantë një armë zjarri automatike, dy krehëra dhe një sasi fishekësh të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet i kaluan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë në ngarkim të shtetasit të lartpërmendur për veprën penale “Prodhim dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak”, parashikuar nga neni 278 i Kodit Penal.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.