Standard.al

Denoncimet! Policia e mban të fshehtë: Kokakina e kapur në Maltë e miqve të Ramës dhe udhëtimi i dyshimte i minstres së financave

0

 

Me ane te nje statusi ne fb ish kryeministri Sali Berisha denoncon nepermjet mesazheve te qytetatrit digital se kokaina e kapur ne Malte eshte e miqve te kryeministrit me mbiemer Xibraku dhe njekohesisht nje udhetim te dyshimte te ministres se Rames, te besuaren e ministrise se financve per nje udhetim ne Malte ne dt 14 prill me kthim 16 prill , udhetim ky qe sipas qytetari digital duhet hetuar….

Ja statusi i plote i berishes ne fb

Kokaina qe u kap ne Malte ishte e miqve te Edvin Droges!sb

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital.
“Pershendetje dr nje lajme qe po mbahet i fshete nga policia esht se konteineret qe u kapen ne Malte me kokaine ishin banane te miqeve te Rames me mbiemer Xibraku.”

Te dashur miq, me dt 12 prill 2019 qytetari dixhital ka derguar nje mesazh lidhur me nje udhetim misterioz ne Malte te ndrikull Falimentit, konfidente numer nje e Madame Bashes, pikerisht ne ditet e njoftimit te kapjes se ngarkeses me Kokaine ne konteineret me banane me destinacion Shqiperine. Ketu me poshte keni mesazhin e publikuar me dt 12 Prill 2019. sb

“Nje udhetim i ndrikull Falimentimit ne Malte!!

Lexoni çfare shkruan nepunesi dixhital. sb

Pershendetje z Berisha me kete mesazh desha te ju njoftoj se Ministrja e financave e cila ka ndezur nje sherrnaj te madhe ne ministri,ka vajt ne malt ne nje udhtim misterioz vetem pa asnje njeri me vete ditet qe eshte kap droga qe do vinte nga malta ne shqiperi Ka ik me 14 dhe eshte kthyer me date 16,. Mire do te jete te hetohet umdhitmi i saj. Gjithashtu kjo zonje ka ndezur sherre te medha ne ministri ne radhe te pare me zevendeset e saj. Zevendes ministria qe iku dha dorheqjen se nuk firmosi PPP e radhes per kontrollin teknik si korrupsion i hapur.ju lutem anonim.”

Fotografia e Sali Berisha

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.