Standard.al

Nga fiqtë, në pishinë gjigande dhe ashensor privat/ Zbulohen pamjet e shtëpisë së Erion Veliajt

0

”E ka me ashensor privat, sa hapet dera gjendesh në shtëpinë e tij”, shkruhet në mesazhin e dërguar.

Në një kohë që qindra qytetarë mbeten të pastrehë nga projekti I Unazës së Madhe, kreu i Bashkisë së Tiranës thotë se projekti është marrë peng nga disa politikanë të llastuar.

Duke dëgjuar këto deklarata, qytetarë të ndryshëm kanë sjellë në Faxweb dhe një foto të banesës ku jeton Veliaj në zonën e Kodrës së Diellit në qytet.

“Prsh faxweb po shihja protestën e Avdi Peposhit që po i shembet shpia ,shihni shtëpinë që Erion Veliaj ka ne kodrën e djellit ,kam patur mundesin te futesha vetem nje herë brenda eshte, parajsë me nje biblotekë gjigande me pishina etj kurse shqiptareve po i le rrugeve”, shkruan denononcuesi në adresën tonë.

”E ka me ashensor privat, sa hapet dera gjendesh në shtëpinë e tij”. 

Ndërkohë vetëm në zonën e Bregut të Lumit janë planifikuar që të shemben 38 banesa, ndërsa nga projekti i Unazës së Madhe preken qindra të tilla.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.