Standard.al

Berisha “plas” denoncimin: Ja si bëhet rekrutimi me lista partie, ryshfete të majme nga drejtuesit

0

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetin social Facebook mesazhin e denoncuesit digjital.

Statusi:

Narkopolicia e burgjeve:

Rekrutim me lista partie jashte çdo kriteri.
Ryshfete te majme nga drejtuesit.

Lexoni mesazhin e policit dixhita! sb

Mirëmbrëma Z.Berisha.Unë që po të dërgoj këtë sms jam një ish punonjëse e policis së burgjëve.Dua të bëj publike një presion ose shantazh që u bëhet punonjësve të burgut të fierit.Duke qën se është një institucion i ri rekrutimet në këtë burg jan bër tërësisht me lista partie dhe 70 % e punonjësve në uniformë jan pa arsim përkatës(shkoll të mesme)nga ana e titullarit të këtij institucionit Arjan Hasani,shefit të personelit dhe krahut të tij të djathtë Ardjan Hysi u bejne presion ketyre punonjesve duke u mare nga 700 deri ne 1 milion leke .kjo nen preteksin se zgjedhjet po afrojn e na duhen lek per fushat .Vetem 2 muajt e fundit kan qene rreth 30 punonjes qe kan dhene doreheqje duke mos pranuar te paguajne

Anonim ju lutem

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.