Standard.al

Si qëndron e vërteta? Rrëfehen familjarët: Gazetarja e shtypi jashtë rrugës, besojmë se ka qenë e dehur

0

Nertili në muajin maj mbush 17 vjeç edhe pse sipas familjarëve policia e kishte shënuar si 76-vjeç në raportin e aksidentit.

Para pak ditësh në autostradën Tiranë-Durrës u përplas me makinë 17-vjeçari Nertil Pëllumbi nga gazetarja Mira Kazhani.

Gjithçka u mbajt e fshehtë, por si qëndron e vërteta? Një nga familjarët e Nertilit ka rrëfyer ekskluzivisht për JOQ Albania të gjithë kronologjinë e ngjarjes së rëndë tashmë, ku i riu po lufton me jetën.

Rrëfimi i familjarit të Nerlit për JOQ Albania:

Kjo është gjendja e djalit tonë për ata që s’e besojnë dhe thanë se ishte jashtë rrezikut për jetën. Nerli po mbahet me tuba në spital dhe nuk e dimë a ka shpresë për të! Atë ditë që e ka aksidentuar Mira, pak para Nerlin e ka përcjellë halla e tij në rrugë dhe e ka lënë në cep ku do priste një furgon ose autobus për Durrës. Nerli nuk ka qenë në rrugë, ajo e ka shtyp jashtë rrugës, nuk e di se si por ne besojmë që ka qenë e dehur sepse ska mundësi ndryshe. Pasi e ka përplasur e ka çuar në spital me makinë private dhe ne si familjarë të tij

Nuk dihet edhe sa ditë do të mbahet 17-vjeçari në spital në këtë gjendje, por sipas familjarit të j ndoshta vetëm jashtë Shqipërisë ka shpresa. Ky që po shihni në video është Nerli i cili po mbahet me tuba në Spitalin e Traumës në Tiranë./ marrë nga JOQ

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.