Standard.al

PO TANI TAULANT?

0

Ish-deputeti i PD Luciano Boçi ka reaguar në rrjetin social Facebook, pas akuzave nga deputeti socialist Taulant Balla, se shefi i seksionit të Partisë Demokratike në Elbasan, Lavdosh Demaj, u arrestua për drogë.

Statusi i Luciano Boçit:

PO TANI TAULANT?

Gjykata e Elbasanit nuk e ka arrestuar Lavdosh Demajn, kryetarin e G/seksionit të PD dhe një nga njerëzit më aktivë të saj, kur u ballafaqua me faktet dhe akuzat për trafik droge.

Që do të thotë që ai nuk është i implikuar dhe as pjesëmarrës bande e akuza për të nuk qëndron.

Detyrimi për t’u paraqitur është vetëm një sforco politike e detyruar.

Po tani Taulant?!

Çdo të bësh ti me statusin akuzë që e shpërndave në të gjitha mediat online e kombëtare me bujë, duke na akuzuar ne si PD, Lulzim Bashën, mua, kryetarin e degës?

Po me aksionin flluckë sapuni, që stimuluat me zor e me zhurmë,

sikur po arrestonit terroristë, duke përbaltur Lavdoshin, familjarët e tij dhe militantët tanë?

Po mbledhjen urgjente në Prefekturë, me Lleshajn, pas së cilës do gjenit të gjitha fijet e vrasjeve pas këtij arrestimi në Elbasan, si do ta quani tani?!

Dhe nuk është rasti i parë që e bën. Se kërkon që fotot tona t’i barazosh me të tuat e njerëzit tanë me të tutë.

Po dita ndryshon shumë nga nata.

Po kështu është kur ke mizën nën kësulë…

Pardon!

Çarterin nën kësulë, desha me thanë!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.