Standard.al

“Frena “emergjence” për një qeveri pa frena”, Panariti: Pasojat i vuajnë qytetarët

0

Ish-deputeti i LSI-së, Edmond Panariti pas lajmit për rivendosjen e vizave nga Holanda, ka reaguar me tone të ashpra ndaj qeverisë.

Statusi:

Frena “emergjence” për një qeveri pa frena! Parlamenti hollandez aktivizon procesin e “frenave të emergjences” të parashikuar nga rregullorja 1289/2013 e BE-së! Këto “ferrota” frenash u vendosen vetëm qeverive pa frena ndaj trafiqeve dhe krimit. Por cmimin dhe pasojat i vuajne qytetarët tanë , të cilët rrezikojne gardhin e vizave. Mos harroni që Franca kercenoi të njejten mase, një vit më parë!

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.