Standard.al

Emrat/ Goditet grupi kriminal, mes tyre dhe miku i Shullazit

0

Mes të arrestuarve mësohet se ishte edhe miku i Shullazit, Klajdi Gjeçi.

Gjykata e Elbasanit ditën e sotme ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për gjashtë personat të cilët u kapën me 550 gr kokainë.

Ndërkohë, në gjendje të lirë do hetohen dy vajzat Odeta Omeri dhe Aurela Ferro.

Njoftimi i policisë:

Të arrestuarit, si pasojë e operacionit të koduar “Shënkolli” ranë në pranga:

– Klaudjo Trungu, 31 vjeç, banues në Elbasan

– Agron Qafa, 45 vjeç, banues në Tiranë, me precedent kriminal në fushën e krimeve ndaj personit

-Skënder Pëllumbi, 23 vjeç, banues në Elbasan

-Lavdosh Demaj, 35 vjeç, banues në Elbasan

-Lorencio Gjini, 25 vjeç, banues në Elbasan

-Klajdi Gjeçi, 32 vjeç, banues në Elbasan 

Ndërkohë u proceduan në gjendje të lirë Odeta Omeri dhe Aurela Ferro.

Në këtë operacion u përfshinë strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Elbasan, Drejtoria e Forcës së Posaçme Operacionale, Reparti RENEA dhe Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.