Standard.al

Dyshime të forta/ Deklarata nga oficeri FNSH-së: Admir Murataj nuk u qëllua nga policia…

0

Pas deklaratës së bërë gjatë pasdites së sotme, nga gazetari Shpëtim Zinxhiria  se Admir Murataj ishte vrarë nga policia greke në vitin 2013, një tjetër deklaratë e fortë ka ardhur nga një officer i FNSH-së, dërguar ish-kryeministrit Sali Berisha, në rrjetin social facebook.

Qytetari i cili tregon dëshminë e oficerit shprehet se Murataj nuk është qëlluar nga policia dhe ka dyshime të forta se ai është përdorur si kurth nga njerëz me pushtet.

Ai shton se plumbi që ka marrë në kokë Admir Murataj nuk ekziston pasi është zhdukurduke hedhur dyshimet se të gjitha rrugët të çojnë tek një grabitje me skenar shtetëror.

Postimi i plotë:

Oficeri i FNSH:

Admir Murataj nuk u qellua nga policia.

Lexoni mesazhin e tij. sb

Persh Dr.Berisha! 
Sipas nje punonjsi te FNSH,Admiri Murataj nuk eshte qelluar nga policia,ka dyshime shume te forta qe ai eshte perdorur si kurth nga njerez me pushtet,gjithashtu ai shton: plumbi qe ka marr ne koke i ndjeri nuk ekziston eshte zhdukur!

Gjithsesi duhet verifikuar ne teresi dhe me thelle kjo çeshtje, por te gjitha rruget te cojne tek nje grabitje dhe skenar shteteror!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.