Standard.al

Zjarri rrëzoi kryeveprën botërore “Notre-Dame”, reagon Trump: E tmerrshme!

0

Pjesa më e madhe e mediave botërore ka ndërprerë rrjedhën normale të programacionit, ndërsa kanë transmetuar drejtpërdrejtë zjarrin që përfshiu një objekt kulti kaq të rëndësishëm për trashëgiminë e Francës dhe mbarë botës.

Zjarri është treguar i pamëshirshëm me katedralen e famshme  ‘Notre-Dame’  në Paris. Kanë mjaftuar disa minuta, që flakët të hedhin në tokë majën e kishës më të vizituar në kontinentin e Europës.

Për këtë ka reaguar edhe Shefi i Shtëpisë së Bardhë, Donald Trump,  i cili thekson se pamje të tilla janë të dhimbshme.  Presidenti i SHBA-së,  gjithashtu  bën apel që të ndërhyhet sa më shpejt.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.