Standard.al

“U mbars mali polli një mi!” Vasili “sulmon” Ramën: Tallja e qeverisë me Universitetet

0

Ish-kreu i Grupit parlamentar Petrit Vasili, ka reaguar në rrjetin social Facebok me tone të ashpra ndaj qeverisjes Rama. Premtimet për studentët sipas tij nuk janë mbajtur: “Mizerjen universitare, qe nga konviktet ç’njerezore, auditoret e zhveshur, bibliotekat studentore te vobekta e studentet e neperkembur i pame te gjithe”, shkruan Vasili.

Statusi:

U mbars mali polli nje mi!!!

Tete Kerkesat e levizjes studentore ishin shume te qarta.

I degjuam te gjithe!!

Mizerjen universitare, qe nga konviktet ç’njerezore,auditoret e zhveshur,bibliotekat studentore te vobekta e studentet e neperkembur i pame te gjithe.

Ky ishte nje mal i madh me probleme te tmerrshme,qe presin zgjidhjen qe nuk ka ardhur dhe nga sot eshte me larg se kurre.

Por ne fund fare…u propozua shkarkimi i nje rektori nder rektoret e shumte te universiteteve ane e mbane vendit.

U mbars mali dhe polli nje mi !!

Drama e universiteteve shqiptare eshte me e dhimbshme se kurre sepse sot ajo eshte tallur keqas nga qeveria.

Kerkesat e studenteve jane aty si akuze,si deshmi dhe si prove e lojes se pandershme me universitetin dhe zhberjes se nje kauze vizionare te studenteve perballe vulgarizmit dhe mediokritetit feudal te qeverise dhe jo vetem……!!!!

 

Fotografia e Petrit Vasili

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.