Standard.al

E hënë, nis gradualisht përmirësimi i motit…

0

Fillimi i javës dt 15 Prill 2019 do të fillojë përmirësim gradual i kushteve atmosferike. Moti do të  jetë me alternime kthjellimesh dhe  vranësira të pasuara rreshje shiu të izoluara në orët e mesditës.

Era do të  jetë  me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me larësi vale 0,5 –1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore     6/16°C
Zonat e  ulëta     10/21°C
Zonat  bregdetare 11/20°C

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.