Standard.al

Çfarë po ndodh me “opozitarët e rinj”? Kërkojnë interpelancë me Sandër Lleshajn

0

Interpelanca është kërkuar gjatë seancës së shkuar nga deputeti Ralf Gjoni. Menjëherë pas seancës është depozituar kërkesa në Kuvend me 11 firmëtarë.

“Opozita e re” ka bërë një kërkesë për interpelancë me ministrin Sandër Lleshaj,. Interpelanca është kërkuar nga 11 deputetët e rinj, të cilët kanë pranuar mandatin dhe janë bërë pjesë e Kuvendit.

Bëhet me dije se kërkesa për interpelancë ka për qëllimi diskutimin e masave të sigurisë kombëtare, pas grabitjes se bujshme të Rinasit.

Ndërkohë që interpelanca e kërkuar pritet që të mbahet këtë të enjte.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.