Standard.al

Zhupa mesazh të fortë Xhaçkës: T’i Olta dhe shefi yt e doni Shqipërinë si Rinasi ku bashkëvidhen 10 milion euro në mes të ditës

1

Zhupa në një postim në Facebook i është kundërpërgjigjur ministres së Mbrojtjes duke thënë se ” protestuesit e duan Shqipërinë si Europa, ti Olta dhe shefi yt e doni Shqipërinë si Rinasi ku bashkëvidhen 10 milion euro në mes të ditës duke cënuar sigurinë kombëtare.”

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa i është kundërpërgjigjur ministres së Mrojtjes Olta Xhaçka në lidhje me protestën e organizuar nga opozita. Xhaçka e cilësoi protestën dhe protestuesit se ishin grup i vogël dhunuesish që nuk duan Shqipërinë në Europë.

Statusi i plotë i Zhupës

Protestuesit e duan Shqiperine si Europa, ti Olta dhe shefi yt e doni Shqiperine si rinasi ku bashkevidhen 10 milion euro ne mes te dites duke cenuar sigurine kombetare. Ti dhe shefi yt keni siguruar me “arritjet” tuaja qe Shqiperise te rrezikohen ti kthehen vizat.

Ne fakt ju e keni ne gen luften kunder Europes, NATO-s, vizave prandaj dhe po zhbeni cdo arritje te ketij vendi. Por nuk do arrini dot te ndalni valen qytetare, qe duan nje Shqiperi me standartet europiane dhe do e fitojne kete beteje me sakrifica dhe mund.

1 Comment
  1. Drita says

    Pse vetem shef e ka Ramen?
    Kjo eshte pjese e harremit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.