Standard.al

Mesazh i fortë nga Basha: Krerët e kësaj bande i pret burgu që sot e kanë mbushur me protestues të pafajshëm

0

Përmes një postimi në rrjetet sociale, lideri i PD-së Lulzim Basha shkruan se, krerët e kësaj qeverie bande i pret burgu.

“Ne jemi deri në fund në krah të njerëzve që janë ngritur kundër qeverisë-bandë që bashkë me krimin dhe oligarkët ka vjedhur dhe dhunuar shqiptarët, ka shkatërruar demokracinë dhe shtetin ligjor dhe po kërcënon të ardhmen europiane te Shqipërisë! Fati i qeverisë-bandë është rrëzimi i saj! Krerët e kësaj bande i pret burgu që sot e kanë mbushur me protestues të pafajshëm!”, shkruan kreu i PD-së, Lulzim Basha.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.