Standard.al

“Skandali! Ushtria u fut në Rinas vetëm 30 orë pas grabitjes së 10 milion eurove!”

0

Nga Petrit Vasili:

Skandali!!Ushtria u fut ne Rinas vetem 30 ore pas grabitjes se 10 milion euro.PSE vetem pas 30 oreve???

Lleshaj tha:

“U tha që është cenuar siguria Kombëtare, por edhe mund ta pranojmë këtë, por siguria Kombëtare e vendit nuk ka rënë. Qeveria mori masa të shpejta, të forta për të marrë nën kontroll, që ky aset i rëndësishëm i sigurisë së vendit, të mos përsëritet”.

Ndersa Ministria e Mbrojtjes konfirmoi ne faqen e saj zyrtare se:

“Prej mbrëmjes së të mërkurës, efektivë të Policisë Ushtarake bëjnë patrullimin e perimetrit të sigurisë së aeroportit”.

Po per 30 ore rresht ne dore te kujt ishte Aeroporti???

Me qe qeveria do te fuste ushtrine,kush ja ndali doren per 30 ore rresht per ta bere????

Per 30 ore kush e kontrollonte sigurine kombetare te tronditur???

Per 30 ore avionet e linjave te ndryshme u ulen dhe u ngriten dhe mijra qytetare udhetuan permes rinasit kush e garantonte sigurine e tyre???

Eshte e qarte edhe per qytetarin me te fundit, qe futja e ushtrise ishte nje show ose ndryshe nje rrumpallë kriminale per te hedhur hi syve opinionit dhe kaq.

Kur per 30 ore cdo gje vazhdonte normalisht ne Rinas dhe ushtri s’kishte gjekundi tregon qarte se ushtria u be ne menyre te turpshme pjese e nje farse te nje qeverie te kapur dhe te rene.

Prokuroria te pakten hetimit te ketij turpi te shperdorimit te ushtrise nuk i iken dot.

Ushtria u perdhos perfundimisht dhe padrejtesisht nga gangsteret e qeverise.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.