Standard.al

Gaz helmues/ A do të vazhdojë protesta e opozitës? Kreu i FRPD: Qytetarët nuk tërhiqen

0

“Protesta me gjithë gazin do të vijojë pasi qytetarët nuk tërhiqen. Gazi nuk është lotsjellës por helmues. Kjo kauzë është për të gjithë qytetarët dhe protesta do të vijojë”, u shpreh Këlliçi.

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi ka thënë se protesta e opozitës do të vijojë gjatë mbrëmjes së  sotme.  Ndërkaq, Këllici tha se gazi nuk është lotsjellës por helmues.

Opozita ka zhvilluar sot protestën e nëntë ku janë hedhur shashkë dhe flakadanë. Nga shashkat janë plagosur 3 policë dhe gazetari Arben Dajci.

Opozita kërkon largimin e qeverisë Rama dhe krijimin e një qeverie tranzitore. Pa largimin e Ramës, s’ka zgjedhje, kjo është kërkesa kryesore e PD dhe LSI.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.