Standard.al

Protesta e opozitës nesër/ Policia fillon me kontrolle të imtësishme

0

Kujtojmë që opozita ka paralajmëruar një protestë të madhe ditën e nesërme, e cila pritet të mbahet përpara kryeministrisë.

Policia e Vlorës ka ngritur postbllok 24 orë në hyrje të qytetit për të kontrollolluar automjetet dalëse.

Burime nga policia bëjnë me dije se kontrolllet do të bëhen për për personat që do t’i drejtohen Tiranës për protestën e nesërme të opozitës.

Ndërkohë kryedemokrati Basha ka deklaruar se “Pjesëmarrja e lartë në protestë ka një rëndësi të jashtëzakonshme. Kërkesa jonë mbetet e pandryshueshme. Largimi i Edi Ramës dhe qeveria tranzitore. Të shpjegojmë kudo në çdo takim që ne jemi shumicë dhe duhet ta tregojmë këtë”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.